Hlavní obsah

Pes dokázal přežít v ohořelých troskách řecké vesnice

Tragické řecké požáry si k pondělnímu datu vyžádaly už 84 lidských životů. Požáru neunikly ani desítky domácích zvířat. Alespoň malou útěchou po obrovské tragédii může být příběh mazlíčků, kteří dokázali v ohořelých troskách přežít. Takovým zvířecím hrdinou je i malý grifonek, kterého nalezli popáleného a vyděšeného v jednom z domů.

Pes dokázal přežít v ohořelých troskách řecké vesnice

Psa objevila ve vesnici jedenadvacetiletá Artemis Kyriakopoulouová, která s dalšími dobrovolníky pátrala po přeživších zvířatech. „Pár zvířat už jsem tu zachránila. Většina z nich je vystrašená a kompletně zticha, takže musím přímo prohledávat trosky,“ svěřila se Artemis.

Hasič uklidňuje jednoho z nalezených psů po devastujících požárech v Řecku.

Foto: Profimedia.cz

Malý grifonek se vyčerpaně tiskl k jedné z ohořelých zdí a Artemis dalo velkou práci ho přesvědčit, aby vylezl. „Zabralo to několik hodin,“ sdělila Artemis. Zvíře bylo popálené a měl poraněnou zadní nohu. Kromě obrovského šoku však vážnější zranění neutrpělo.

Psa si k sobě dočasně vzal jeden z dobrovolníků, dokud nebudou nalezeni jeho majitelé. Je ovšem možné, že při požáru přišli o život.

Fenka Lua našla bezpečí až na malém kusu skály.

Foto: AP

Při požáru se vesničané snažili zvířata dostat do bezpečí, některá byla ale tak vyplašená, že odmítala odejít z domu nebo rovnou tekla pryč. To je i případ fenky Lua, která se utrhla z vodítka a posléze nalezla bezpečí na skále v moři. Nakonec se se svými páníčky shledala, mnoho zvířat však takové štěstí nemělo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků