Hlavní obsah

Parašutistovi se otevřel padák ještě v letadle

Jednoho vojáka americké 5. jednotky speciálních sil si jeho kolegové budou dobírat asi až do konce života. Když totiž před seskokem klečel na rampě v letadle, nešťastnou náhodou se mu otevřel záložní padák, což ho prudce vytáhlo z letounu ven. Podle australského serveru 9 News se mu nic nestalo a bezpečně přistál.

Parašutistovi se otevřel padák ještě v letadle

Voják klečel jako velitel seskoku na rampě letadla, kterým byl zřejmě C-130 Hercules, a podle 9 News čekal, až se objeví zamýšlený cíl dopadu. Jeho záložní padák se ale náhle otevřel a vytáhl muže ven z letadla.

Ač to podle videa vypadá, že si musel parašutista při nehodě ublížit, podle představitele jednotky se mu nic nestalo. Situaci ustál a přistál asi o 50 kilometrů dál od původně plánovaného místa dopadu.

Mluvčí jednotky odmítl uvést přesné datum, kdy k incidentu došlo, pouze uvedl, že se to stalo nedávno. Není také jasné, jak se video dostalo na veřejnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků