Hlavní obsah

Orangutani se před vydatným deštěm chrání po svém

Důmyslný způsob ochrany před deštěm vymyslela v Indonésii orangutaní matka pro svého potomka. Během vytrvalých srážek ukryla mládě pod velký list, který slouží jako deštník. K vidění však byly i smutnější pohledy, kdy se opice schovávají pod kusy igelitů, které najdou v řece, uvedla agentura AP.

Orangutani se před vydatným deštěm chrání po svém

Pohled, který byl k vidění v indonéském národním parku Mount Leuser, zaujal tamní návštěvníky, kteří téměř lidské chování orangutanů zachytili na mobilní telefony.

Dvaačtyřicetiletý průvodce Eddie navštívil park v době, kdy ostrov Sumatra zasáhly prudké deště. „V tu chvíli orangutaní matka sehnala velký list a použila jej pro mládě jako deštník,” uvedl Eddie, který neváhal a roztomilou situaci zvěčnil.

Kromě listů se opice chrání před deštěm i jiným způsobem. V blízké řece loví plastový odpad, kterým je řeka znečištěna a ten následně používají. Indonésie patří k největším producentům plastového odpadu na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků