Hlavní obsah
 

Ochránci zachránili delfína, kterého chytil na háček rybář

Štěstí v neštěstí měl delfín, který se zachytil v singapurských vodách na háček jednoho z rybářů. Jeho neobvyklého úlovku si totiž všiml Daniel Sim, který okamžitě informoval ochranáře. Ti ho nakonec dokázali osvobodit.

 
Ochránci zachránili delfína, kterého chytil na háček rybář

Lidé na singapurském molu Bedok byli 7. dubna svědky, jak jeden z rybářů chytil na svůj rybářský prut delfína. „Spoustu lidí mu říkalo, ať vlasec přeřízne, ale o n nechtěl,“ popsal dramatické okamžiky Daniel Sim, který nakonec zavolal záchranáře z Animal Concerns Resereach and Education Society (ACRES).

Dříve než mohli záchranáři přijet, rybář se nechal přesvědčit, aby vlasec přeřízl. Delfín pomalu odplaval pryč. O den později se ale záchranářům podařilo delfína ve vodách západně od mola najít.

„Měl cizí předmět zaseklý v ocasní ploutvi, a to mu bránilo v plavání i v dýchání,“ uvedli zástupci organizace na svých facebookových stránkách.

Po zhruba hodinové operaci se záchranářům povedlo háček s delfínova ocasu odstranit. Do vlasce se namotala ještě řada dalších věcí a celkově s sebou delfín musel vláčet zhruba jeden kilogram odpadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků