Hlavní obsah

Nová odrůda chilli papričky může na místě zabít

Za dosud nejpálivější chilli papričku byla považována odrůda red savina habanero. Jenže v severovýchodní oblasti Indie pěstují takovou, která je dvojnásobně pálivá a má neuvěřitelný milión Scovilleho jednotek pálivosti (SHU). Ne nadarmo se nazývá bhut jolokia, což v překladu znamená něco ve smyslu "chilli démon".

Nová odrůda chilli papričky může na místě zabít

V místě svého původu ji lidé milují a často konzumují. Má prý léčivé účinky na žaludek a také pomáhá proti horku v létě. Ale její pálivost při pojídání připomíná pro lidi nepřivyklé na její sílu vypití sklenice kyseliny či pozření hrsti střepů. Podle Guinnessovy knihy rekordů je to jednoznačně nejpálivější chilli paprička svého druhu.

Tato plodová zelenina obsahuje stejně jako ostatní chilli papričky látku kapsaicin. Její čistá forma má podle SHU 15 miliónů jednotek. Nová paprička dosáhla přibližně patnáctiny její síly, tedy asi miliónu jednotek. Indičtí pěstitelé tvrdí, že kdyby člověk nepřivyklý její obrovské pálivosti jednu snědl, neměl by šanci její pozření přežít. Tamější obyvatelé si v nich ale doslova libují.

Pálivost nejznámějších plodin a koření
produktpřibližná pálivost dle SHU
sladká paprika0
paprička pimento 300
paprička jalapeňo 5 500
paprička serrano14 000
cayenský pepř40 000
tabasco45 000
paprička habanero225 000
paprička red savina habanero500 000
paprička bhut jolokia1 000 000
čistý kapsaicin15 000 000

Zatím se o této odrůdě vědělo jen velmi málo. Indičtí farmáři ji ale hodlají začít vyvážet do světa. Zdejší čajovníkové plantáže totiž upadají a zemědělci se tak snaží najít novou plodinu, jíž by ve světě zaujali. Varování na obalu, že papričky mohou ohrozit konzumenta na životě zřejmě bude samozřejmostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků