Hlavní obsah
Vězení v USA. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Nebezpečný vězeň chtěl uniknout. Plán útěku ale poslal na špatnou adresu

Třiačtyřicetiletý Sean Damion Castorina sedící za mřížemi v americkém městě Alamance v Severní Karolíně čelí obvinění z vraždy a z vězení se chtěl dostat stůj co stůj. Se svými komplici si do puntíku útěk naplánoval, udělal ale jedinou chybu. Plánek vězení a návod na výrobu bomby zaslal na špatnou adresu.

Vězení v USA. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Nebezpečný vězeň chtěl uniknout. Plán útěku ale poslal na špatnou adresu

Castorina sedí za mřížemi kvůli několika obviněním, tím nejzávažnějším je obvinění ze spoluúčasti na vraždě. Za sebou má už jeden neúspěšný pokus o útěk, na počátku prosince se chtěl pokusit o další. Tentokrát byl plán jednoduchý – odpálit bombu u zdi věznice.

Sean Damion Castorina

Foto: Alamance County Jail

Pomoci mu v tom měli třiadvacetiletý Shannon Douglas Gurkin a o rok starší Dakota Lee Marek. Oba bývalí vězni si s Castorinou v minulosti odpykávali trest ve stejné věznici. Právě tam se zřejmě podle úřadu šerifa seznámili a útěk vymysleli.

Shannon Gurkin

Foto: Alamance County Jail

Castorina z vězení zaslal mužům podrobný plánek věznice s přesnými instrukcemi, kam bombu umístit. Ve čtvrtek 6. prosince došel dopis do schránky ve městě Graham, jenže ani Gurkin ani Marek se k němu nedostali. Castorina ho totiž zaslal na špatnou adresu.

Pokus o útěk mohl dopadnout tragicky

Co víc, obyvatel, ke kterému se dopis dostal, psaní otevřel netušíc, že není adresované jemu. Jakmile objevil nákresy věznice a plán na výrobu bomby, okamžitě vše nahlásil policii. Té trvalo několik dní, než zjistila, kdo a komu dopis posílal. Minulý čtvrtek byli Gurkin s Marekem zatčeni.

Dakota Lee Marek

Foto: Alamance County Jail

Jak potvrdil šerif Terry Johnson, dva mladší muži měli bombu odpálit u zdi na jižní straně věznice. Společně poté všichni tři měli zmizet ze země. „Nejenže nám mohl uprchnout vězeň, ale nebezpečí by byli vystaveni i další vězni, zaměstnanci věznice a obyvatelé v okolí,” dodal Johnson.

Díky špatně napsané adrese a duchapřítomnému obyvateli se ale nic z toho nestalo. Castorinovi přibylo další obvinění a byl umístěn na samotku. Gurkin a Marek byli obviněni ze zlovolného zacházení s výbušninou za účelem poškození majetku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků