Hlavní obsah
Žádost o ruku může být krásným momentem, většina mužů se ho ale obává. Foto: Profimedia.cz

Muži se bojí žádat o ruku skoro stejně jako plavat se žraloky

Pomyšlení na žádání o ruku jejich milé je pro muže skoro stejně děsivá představa jako plavání se žraloky. Aspoň podle ankety, kterou nyní dělali ve Velké Británii. Zajímavé také je, že čtyři z pěti mužů se děsí momentu žádání o ruku natolik, že by se raději oprostili od tradicí a byli o ruku požádáni sami.

Žádost o ruku může být krásným momentem, většina mužů se ho ale obává. Foto: Profimedia.cz
Muži se bojí žádat o ruku skoro stejně jako plavat se žraloky

Když měli tázaní seřadit činnosti, kterých se nejvíce bojí, 28 procent z nich za nejhorší činnost označilo plavání se žraloky a celých 23 procent pak moment žádání o ruku. Moment vyřčení otázky "Vezmeš si mě?" je pro muže strašidelnější, než vyskakování z letadla, pracovní pohovor či obléknutí si dresu týmu soupeře v domácím kotli.

Zajímavou studii uspořádala síť kin Vue, aby tak oslavila premiéru snímku Návrh (The Proposal) se Sandrou Bullockovou a Ryanem Reynoldsem.

Sedm z deseti žen sní o svatbě

"Je opravdu zajímavé vidět, že žádání o ruku je pro muže skoro tak děsivé jako plavání se žraloky. V reálném životě však můžeme vidět ženy, které vezmou tuto záležitost do svých rukou," uvedl Mark de Quervain z Vue Cinemas.

Podle studie dále sedm z deseti žen doufá, že se jednoho dne vdají, a 56 procentům žen se líbí představa, že by svého přítele požádaly o ruku samy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků