Hlavní obsah
 

Muž s velikostí bot 60 se dočkal operace zmenšení nohou

Lékaři v čínském Wu-chanu úspěšně operovali pacienta s extrémně velkýma nohama. Osmadvacetiletý muž jménem Čang má chodidla dlouhá 35 centimetrů a nosí boty velikosti 60. Zatím se podrobil zákroku na pravé noze. Na levé, na které má ještě k tomu šest prstů, ho teprve čeká, uvedl server státní agentury Sin-chua.

 
Muž s velikostí bot 60 se dočkal operace zmenšení nohou

Tým specialistů mladému Číňanovi v pondělí zúžil jedno z 18 centimetrů širokých chodidel o pětinu a narovnal mu pokřivený prst. Podobná operace ho čeká i na levé noze, kde mu bude ještě chirurgicky odstraněn přebytečný prst.

Mladý Číňan trpí Proteovým syndromem. Ten způsobil nekontrolovatelný růst tkání a neobvyklý vývoj kostí. Obří chodidla mu působila problémy při chůzi, proto vyhledal odbornou pomoc.

Připadám si jako znovuzrozený, citovala agentura pacienta po první operaci. „Hned jakmile podstoupím druhou, půjdu si koupit pohodlné boty,“ dodal.

Podle jeho otce se Čang s velkými chodidly už narodil. Měl je větší, než ostatní děti. Když mu bylo 12 let, začalo být velmi obtížné pro něj sehnat dostatečně velkou obuv. Všichni členové jeho rodiny, včetně rodičů a sestry, mají přitom chodidla normálních rozměrů.

V celé Číně byly dosud zaznamenány jen čtyři takovéto případy, oznámil Čangův lékař Čen-ping Čchen. A po celém světě jich podle něj není známo ani sto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků