Hlavní obsah

Muž chce od ropné firmy milióny za mrtvou velbloudici

Saúdský Arab zažaloval těžařskou firmu Aramco o milion saúdských rijálů (4,3 miliónu korun) za to, že způsobila smrt jeho cenné velbloudice. Informoval o tom list Saudi Gazette. Tříletá černá velbloudice, která se účastnila soutěže krásy mezi jedinci svého druhu, spadla do jámy vyhloubené v poušti pro zásobník vytěžené ropy, když se vyšla napást.

Muž chce od ropné firmy milióny za mrtvou velbloudici

Incident se stal asi 250 kilometrů západně od města Al-Achsá. Majitel Abdalláh Sajarí zažaloval Aramco o odškodnění a řekl, že velbloudice "byla účastnicí soutěže krásy velbloudů".

Soudní řízení má začít v pondělí. Soudci už požádali dopisem o znalecký posudek ceny zvířete, který zní na milion rijálů.

Al-Achsá je největší governorát saúdskoarabské Východní oblasti. Pojmenován je po největší saúdskoarabské oáze, která leží na jeho území. Stejný název má i středisko governorátu. Oáza se táhne podél hranice s Katarem, Ománem a Spojenými arabskými emiráty a je domovem 600 000 lidí. Obyvatelstvo se tam věnuje kromě jiného i chovu domácích zvířat včetně velbloudů.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků