Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Martina Dejdara trápí odložené žvýkačky

Martina Dejdara trápí problém žvýkaček, kterých se chce jejich konzument zbavit, ovšem neví, kam je odložit. Ve svém Bijásku v pasáži Kotva proto bude herec rozdávat speciální papírky, do nichž budou zájemci žvýkací gumy odkládat. Ušetří se tak za náklady na jejich odstraňování.

Ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Martina Dejdara trápí odložené žvýkačky

"Spolknutá žvýkačka se rozkládá sedm let, pokud nevyjde z těla jiným způsobem. Když si uvědomím, kolik jsem jich spolkl, mám se na co těšit," zažertoval Martin Dejdar.

I on ale jako mnoho lidí často řeší problém, kam se žvýkačkou. Možností se nabízí hned několik - vyplivnout na chodník, dát ji v restauraci do popelníku či přilepit ji zespodu na sedadlo. Žádná z nich však není vhodná, odstraňování lepivé cukrovinky není zrovna nejsnadnější.

Úspěch v zahraničí

"Odstraňování nalepených žvýkaček a čištění skvrn je časově i finančně náročné. U nás v Bijásku kvůli znečištění dokonce vyměňujeme sedadla," popsal Dejdar situaci.

"Proto chceme raději rozdávat balíčky Pinkg s deseti papírky, do kterých lze nepotřebnou žvýkačku zabalit," vysvětlil herec. Jsou recyklované a vyrábějí je handicapovaní z Frýdku-Místku.

Nápad, který si dal před dvěma lety patentovat Pavel Škarabela, našel již velkou odezvu ve Spojených státech a v Evropě. Dejdar doufá, že myšlenka brzy prorazí rovněž u nás.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Budete také balit žvýkačky do zvláštních papírků?
Anketa
Budete také balit žvýkačky do zvláštních papírků?
Ano
83.1 %
Ne
16.9 %
Celkem hlasovalo 891 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků