Hlavní obsah
Samovo obočí je opravdu unikátní Foto: instagram.com/samhaseyebrows/

Kocour s ustaraným obočím rozesměje i zapšklé mrzouty

Kocour jménem Sam má možná devět životů, ale jen jeden výraz – ustaraný. Předurčují ho k tomu dvě černé skvrny na čele, které vypadají jako obočí. Bílý kocour se tak může snažit sebevíc, ale tvářit se jinak se mu podaří jen málokdy.

Samovo obočí je opravdu unikátní Foto: instagram.com/samhaseyebrows/
Kocour s ustaraným obočím rozesměje i zapšklé mrzouty

Sama nalezli jeho majitelé, kteří nechtějí zveřejnit svou totožnost, loni v březnu u svého domu. Napřed objevili na kraji pozemku kočičí přepravku bez dveří, kocoura si pak všimli v mezeře mezi dvěma domy.

Několik dní se z toho místa nehnul, nedotknul se ani potravy, kterou mu tam donesli. Po pěti dnech se jim kocoura zželelo a vzali si ho k sobě domů. V té době už měli dvě jiné kočky, chtěli mu proto najít nové páníčky.

Sam a jeho ustaraný výraz

Foto: instagram.com/samhaseyebrows/

Mezitím ho vzali k veterináři, který jim řekl, že vzhledem k jeho dobré kondici se určitě jedná o domácí kočku, které se pravděpodobně někdo zbavil jako nechtěné. Uplynulo několik týdnů a nového majitele se stále nedařilo najít. Sam si ale mezitím omotal okolo ťapky dočasné majitele, a tak u nich nakonec zůstal.

V prosinci loňského roku poradila Samovým americkým majitelům jedna kamarádka, ať svému mazlíčkovi založí účet na Instagramu. Trvala na tom, že jeho obočí je unikátní a kocour má velký potenciál stát se slavným. A měla pravdu.

Je těžké tvářit se jinak...

Foto: instagram.com/samhaseyebrows/

Kocourovy vtipné fotografie se začaly šířit raketovým tempem po sociálních sítích a stala se z něj hvězda. Jeho majitelé toho využili a spustili webovou stránku, na které prodávají plakáty a trička se Samovou podobiznou. Část zisku věnují na dobročinné účely, konkrétně jednomu newyorskému útulku pro zvířata.

Sam je neposedný kocour

Foto: instagram.com/samhaseyebrows/

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků