Hlavní obsah

Izraelský beduín chce devátou ženu

Pan Shahadeh Abu Arrar (58), který má 67 dětí a 8 žen, je zcela jistě rodinný typ, i když ne zrovna tak, jak si to představují Evropané. Je jedním z izraelských beduínů. I ve tradičním společenství, kde má mnoho mužů více než jednu ženu, získal Abu Arrar pověst výjimečného člověka.

Izraelský beduín chce devátou ženu

"Přemýšlím o tom, že bych si vzal další ženu, bude mít číslo devět," svěřil se Abu Arrar pyšně izraelským novinářům. "Je tu hodně žen, které by si mne rády vzaly. O ženy prostě odjakživa nemám nouzi."

Právně má ale muž stále jen jednu ženu. Vždy se ožení, pak se rozvede, a vezme si další ženu. Jeho společenství tomu ale rozumí tak, že všechny, tedy i "bývalé" manželky, už v rodině zůstávají nastálo.

Podle údajů izraelského ministerstva vnitra má Abu Arrar 53 dětí, které jsou občany Izraele, a 14 dětí, které se narodily na západním břehu Jordánu, a nemají tedy nárok na izraelské občanství. Rozhodně se nedá říct, že by jeho rodina byla pro Izrael, kde na jednu rodinu připadá v průměru 2,3 dítěte, typická.

Každý večer se rozhoduje, se kterou stráví noc

Abu Arrar tvrdí, že si pamatuje jména všech svých dětí. A jak se rozhoduje, s kterou chotí stráví noc?

"Má první žena je v mém věku a trávím s ní jen málo času. Její děti jsou už odrostlé a já ji nechávám na pokoji. Čas trávím spíš s mladšími manželkami. Každý večer se mě čeká příjemné rozhodování, s kterou strávím noc," dodává Abu Arrar s lišáckým úsměvem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků