Hlavní obsah
Ostrava 28.9.2016 Výstava v Domě umění v Ostravě. Foto: Josef Zajíc

Helena Vondráčková vyrazila do soudní bitvy s dalším médiem

Sotva pár dnů poté, co se Helena Vondráčková rozhodla opět zažalovat deník Blesk pro pomluvu, podala zpěvačka další trestní oznámení. Tentokrát se jejím terčem stali redaktoři časopisu Rytmus života, kteří v pondělním článku zveřejnili údajně nepravdivé informace týkající se koncertních vystoupení, ale i poškozující jejího manžela Martina Michala.

Ostrava 28.9.2016 Výstava v Domě umění v Ostravě. Foto: Josef Zajíc
Helena Vondráčková vyrazila do soudní bitvy s dalším médiem

Rytmus života na svých stránkách upozorňuje na nesrovnalosti ohledně vystoupení Vondráčkové v Carnegie Hall v New Yorku, které by se mělo uskutečnit 3. června příštího roku. Časopisu se však podařilo získat sdělení od nejmenovaného zaměstnance Carnegie Hall, podle něhož nikdo z haly o plánovaném koncertu české zpěvačky nic neví.

Redaktoři si dále všímají Heleniny internetové stránky. Podle nich se zde objevují informace, které buď neodpovídají skutečnosti, nebo bývají často měněny. Za viníka, který podle časopisu "táhne Helenu ke dnu", označili právě jejího manžela Martina Michala, který Vondráčkové zároveň dělá manažera.

Kromě Michalovy práce magazín zpochybňuje také jeho vzdělání. "Dodnes třeba není jasné, na které škole studoval," napsal v pondělí Rytmus života. "Chvíli totiž tvrdí, že to byla Karlova univerzita, za moment zase vojenská škola na Slovensku."

Utrpěla čest a důstojnost

"Tento článek poškozuje jak občanskou, tak profesionální čest a důstojnost paní Heleny Vondráčkové," oznámila ve svém stanovisku právní zástupkyně zpěvačky Jana Gavlasová.

Pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy a poškozování cizích práv proto v pondělí Agentura MM Praha vlastněná Helenou Vondráčkovou podala na redaktory magazínu trestní oznámení. Rozšířila tak stávající trestní oznámení, které na redaktory časopisu Rytmus života bylo podáno 27. června 2004 na Policii ČR Praha 5.

Vondráčková a Michal v dnešním tiskovém prohlášení poukázali na skutečnost, že policie od podání neučinila žádný vyšetřovací úkon. "Podobně je tomu v mnoha dalších případech našich podání na policii," podotkli manželé a nastínili tak možnost, že policie úmyslně kryje bulvární redaktory. "Jejich kontrolní oddělení nebo Inspekce Ministerstva vnitra ČR si to může sama zjistit."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků