Hlavní obsah
 

Firma nabízí luxusní rakev, která hraje nebožtíkům oblíbené písně

Povedený vtip, chytrá reklamní kampaň nebo opravdový produkt, to jsou nejčastější reakce na rakev s propracovaným audio systémem od švédské společnosti Pause Ljud & Bild. Pravý účel zatím zůstává utajen, ale vzhledem k ceně bezmála 600 tisíc korun by byla rakev pouze pro ty největší nadšence.

 
Firma nabízí luxusní rakev, která hraje nebožtíkům oblíbené písně

Společnost uvádí, že kupující si může sestavit seznam skladeb, který bude po jeho smrti nahrán do rakve. Možnost ovlivnit hranou hudbu mají i příbuzní zemřelého. Ti mu můžou skladby vybírat sami pomocí online služby.

Rakev je mimo jiné vybavena šesti reproduktory, 20centimetrovým subwooferem a dvěma zesilovači. Je možné objednat i náhrobek s malým počítačem a 18centimetrovým displejem, který ukazuje přehrávané písně.

„Jen proto, že jste mrtví, neměli byste být připraveni o povzbuzující sílu hudby. Někteří lidé věří, že nádherná melodie může dosahovat i mimo naše smysly. U naší rakve můžete očekávat božské pohodlí a nebeský zvuk,“ uvedl pro MailOnline Fredrik Hjelmquist, ředitel společnosti Pause Ljud & Bild.

Společnost dokonce doporučuje písně, které by neměly chybět v žádném sestaveném seznamu. Patří mezi ně například Knocking On The Heavens Door (Klepání na nebeskou bránu) od Boba Dylana nebo Ashes To Ashes (Popel k popelu) od Davida Bowieho.

„Hudba je moje největší životní vášeň a vezmu si jí s sebou do hrobu. Svojí rakev už mám připravenou, ale doufám, že ji ještě nějaký čas nebudu muset použít,“ dodal Hjelmquist.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků