Hlavní obsah

Dvoumetrový pita chléb servírovali s 32 kilogramy grilovaného masa

Rekordy se překonávat musí, ať je krize či ne. Tímto mottem se evidentně řídí v Izraeli, kde v pondělí kuchaři připravili rekordní "Mixed Grill" směs, kterou poté naservírovali na dvoumetrový pita chléb. Masa bylo celkem naservírováno 32 kilogramů.

Dvoumetrový pita chléb servírovali s 32 kilogramy grilovaného masa

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů byl hlavní motivací izraelských kuchařů, kteří připravili grilovanou směs kuřecích srdcí, jater, žaludků a jehněčího smíchanou s cibulí, česnekem a oblíbenými kořeními o celkové hmotnosti 32 kilogramů.

Na tržišti Mahane Jehuda, kde se na rekordu pracovalo, se shromáždilo velké množství kuchařů z hotelů a restaurací z celého Jeruzaléma. Podle organizátorů bylo na dvoumetrový pita chléb použito celkem deset kilogramů mouky. Salát, který byl pak na obří pochoutku naservírován, vážil dvanáct kilogramů.

Organizátoři uvedli, že na místě celý jejich výkon zdokumentoval zástupce Guinnessovy knihy rekordů a nyní čekají, zda bude jejich rekord uznán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků