Hlavní obsah

Čínská dálnice byla doslova zaplavená rybami

Neobvyklý pohled se nedávno naskytl řidičům na dálnici ve východočínské provincii An-chuej. Na silnici se mrskalo zhruba půl druhé tuny ryb. Ty se vysypaly z převráceného nákladního automobilu. Na vině je podle všeho řidič vozidla.

Čínská dálnice byla doslova zaplavená rybami

K incidentu došlo na dálnici Ťing-tchaj. Rybí rej překvapil projíždějící řidiče na úseku v blízkosti prefektury Čchu-čou.

Řidič auta, které ryby převáželo, přiznal, že k nehodě došlo potom, co vzal do ruky telefon, který ho rozptýlil. Navíc pršelo a telefonování za zhoršených podmínek na kluzké vozovce se ukázalo jako špatný nápad. Kamión dostal smyk, převrátil se a náklad ryb se vysypal na vozovku.

Na místo okamžitě dorazila policie, která řídila provoz, aby zabránila dalším případným nehodám. Zároveň organizovala dobrovolníky, kteří pomáhali se sběrem ryb.

Podle čínské státní televize CCTV se dálniční úsek podařilo vyčistit od ryb až za dvě hodiny. Řidič i jeho spolujezdec vyvázli bez zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků