Hlavní obsah

Číňanka se nekontroluje a vyje jako vlk

Dvaačtyřicetiletou Číňanku už šestadvacet let pronásledují záchvaty vytí. „Moje vytí je jako zívání nebo kýchání, nedá se kontrolovat,“ zoufá si Hong, která začala výt v 16 letech, kdy ji přepadly kruté bolesti zad.

Číňanka se nekontroluje a vyje jako vlk

„Občas mě popadne záchvat vytí i na ulici. Lidé ode mě začnou okamžitě odskakovat a koukají na mě, jako bych byla vyšinutá,“ postěžovala si žena v rozhovoru pro Straits News. „V šestnácti mě jeden čas trápily bolesti zad a v té době jsem zjistila, že na čas přejdou, když zavyju. A od té doby mi to zůstalo.“

„Občas mám pocit, že jsem něčím natlakovaná a že to musí ven. A v tu chvíli vyju. Zpočátku to bylo tak jednou za dva tři měsíce, ale teď už nemůžu vytí zastavit třeba i čtyřikrát pětkrát denně,“ pokračuje Číňanka, která si navíc stěžuje, že její vytí je stále delší a hlasitější. Dokáže výt i dvacet minut. Podle lékařských vyšetření ale vyjma problémů s plotynkami žádnou chorobou netrpí.

Její sousedé už si na vytí zvykli. „Když jsem ji slyšela poprvé, myslela jsem si, že jsou vedle vlci. Občas je to jako alarm. Brzy ráno nebo pozdě večer se její vytí rozléhá celou vesnicí,“ prozradila novinářům sousedka Hong Zhang Yimuová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků