Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Muže šokoval stav jeho bankovního konta. Ocitl se biliony v minusu

Když si šel minulé úterý Belgičan Frederic d’Aspremont koupit sendvič, platební terminál nepřijal jeho kartu. A když chtěl zjistit proč, zůstal v šoku. Výpis ukazoval, že je na účtu téměř 100 miliard eur (zhruba 25,6 bilionu korun) v minusu, přesněji řečeno měl dlužit 99 999 996 506,16 eura.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Muže šokoval stav jeho bankovního konta. Ocitl se biliony v minusu

Částka byla naštěstí tak absurdně vysoká, že bylo jasné, že jde o chybu. „Je to legrační, bylo to ale i hodně stresující,“ svěřil se d’Aspremont v rozhovoru pro deník La Dernière Heure.

Quand votre carte est refusée pour le sandwich de midi et que Belfius vous indique que vous êtes à (presque) -100milliards€ #mercibelfius #fautpasetrecardiaque #nosamieslesbanques

Zveřejnil(a) Frédéric D'Aspremont dne Úterý 12. listopadu 2019

Banka okamžitě muže ujistila, že se pochopitelně jedná pouze o chybu v systému.

Ke svým penězům se ale stejně nedostal okamžitě. Chyba totiž vznikla kvůli tomu, že d’Aspremont, který začal podnikat v oblasti tvorby videí, byl obviněn konkurentem z plagiátorství.

„Soud mě shledal nevinným, ale co jsem nevěděl, bylo, že mi může až do vynesení rozsudku zmrazit účty,“ uvedl Belgičan. Po pár dnech konečně absurdně vysoký dluh zmizel a d’Aspremont může opět svůj účet využívat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků