Hlavní obsah
Susie Hamptonová trávila na počítači hraním i 18 hodin denně. Foto: Profimedia.cz

Britka přibrala 25 kilo za tři měsíce kvůli závislosti na počítačové hře

Závislosti na počítačových hrách nepropadají jen náctiletí chlapci, ale i starší zajištěné ženy s dobrým zaměstnáním. Důkazem může být i čtyřiadvacetiletá podnikatelka Susie Hamptonová, která propadla před lety hře World of Warcraft natolik, že u ní byla schopná strávit i 18 hodin denně. Nejen, že byla stále nevyspalá, ale také zanedbávala svého přítele. Navíc za tři měsíce přibrala neuvěřitelných 25 kilogramů.

Susie Hamptonová trávila na počítači hraním i 18 hodin denně. Foto: Profimedia.cz
Britka přibrala 25 kilo za tři měsíce kvůli závislosti na počítačové hře

Susie z anglického High Wycombe byla fanynkou počítačových her již dlouho, ale právě World of Warcraft ji zaujala natolik, že se od ní nemohla odtrhnout. Místo toho, aby vařila zdravě a sportovala, jedla jídla z fast foodů a vysedávala před monitorem. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, s každým takto stráveným měsícem přibrala neuvěřitelných osm kilogramů.

To vše ji málem stálo i vztah s dlouholetým přítelem Chrisem Ganderem. Sama zpětně přiznává, že závislost na hrách je horší než na cracku (varianta kokainu). Angličanka zůstávala pravidelně u počítače do čtyř hodin do rána, aby dokončila potřebnou úroveň, a zcela tak ignorovala svého osmadvacetiletého partnera. Jednoho dne jí však Chris vážně řekl, že její hraní ruinuje jejich vztah, a Susie se rozhodla jít do sebe a se závislostí skoncovat.

Angličanka se svou sbírkou počítačových her.

Foto: Profimedia.cz

Susie s partnerem Chrisem Ganderem.

Foto: Profimedia.cz

„Vždycky jsem měla ráda počítačové hry, ale tentokrát to nabralo úplně jiné obrátky. Nechtěla jsem chodit ven, mluvit s lidmi, dokonce ani vidět svou rodinu či přátele. Jediné, co mě zajímalo, bylo hraní. O víkendu jsem nad tím strávila klidně 18 hodin denně, během týdne jsem se k počítači vrhla hned po příchodu z práce a byla u něj do noci,“ přiznala blondýnka, která byla do her tak zahleděná, že si dlouho ani nevšímala, jak přibírá na váze.

„Až pak jsem si uvědomila, jak jsem najednou veliká. Když jsem přišla domů, nechtělo se mi nic vařit, protože bych ztrácela čas a nemohla hrát. Takže místo toho jsem si objednala pizzu nebo snědla balíček chipsů,“ řekla Hamptonová, která si uvědomila, jak hodně ztloustla až poté, co viděla fotografie ze svatby své tety.

Závislost na hrách málem stálo Susie dlouholetý vztah s přítelem.

Foto: Profimedia.cz

Od doby její největší závislosti uběhly téměř tři roky a i dnes Susie přiznává, že jí hraní her chybí. Přítel Chris a pohled na její vlastní prostorovou rozložitost byly dva hlavní důvody, proč se Angličanka rozhodla se závislostí skoncovat. Od Chrise dostala zásnubní prsten, podařilo se jí částečně zhubnout a podle svých slov je opět se svým životem spokojená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků