Hlavní obsah

Brit chce dojít pěšky bez peněz až do Indie

Způsob cestování krajanů ze starších časů si chce na vlastní kůži vyzkoušet Angličan Mark Boyle. Ten ve čtvrtek pěšky vyrazil z britského Bristolu, aby pouze po svých došel až do indického rodiště Mahátmy Gándhího. Na cestu vyrazil úplně bez peněz.

Brit chce dojít pěšky bez peněz až do Indie

Při hledání noclehu a stravy chce spoléhat jen na lidskou solidaritu a své ruce, které si vše odpracují. „Neberu si sebou žádnou kartu, cestovní šeky, nemám konto v bance, prostě nic. Po celou dobu se nedotknu peněz,“ ujistil 28letý bývalý internetový podnikatel. Do batohu zabalil pouze krém na opalování, nůž a lžíci.

„Začínám psát novou etapu svého života, který věnuji filozofii sklizně, v rámci níž si lidé vzájemně pomáhají,“ vysvětlil Boyle. Ke změně života ho přivedlo vyprávění jeho rodičů, kteří vzpomínají na to, jak se dřív lidé během sklizně dávali dohromady. „Teď ale v okolí nikoho neznají, dveře jsou stále zavřené," uvedl.

Čeká ho 14 500 kilometrů, které chce urazit za dva a půl roku. Své postřehy z cesty bude zaznamenávat na adrese www.justfortheloveofit.org/blog.php.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků