Hlavní obsah
 

Beran se celý život schovával v buši, vynesl rekordních 42 kilogramů vlny

Dost možná poprvé v životě se ve čtvrtek dostal pod střihačské nůžky přerostlý beran, který se celý život schovával v australské buši. Aby bylo možné zbavit ho jeho mohutného kožichu, bylo nutné berana plemene merino uspat. Nakonec vynesl rekordních 42 kilogramů vlny, napsala agentura AP.

 
Beran se celý život schovával v buši, vynesl rekordních 42 kilogramů vlny

Množství vlny, jaké z berana, který dostal jméno Chris, střihači získali, značně zahanbuje dosavadního rekordmana, zatoulaného berana jménem Shrek, který se stříhání vyhýbal šest let a pod nůžkami z něj opadalo 27 kilogramů vlny.

Chrise zahlédli v buši u australské Canberry lidé, kteří se obávali, že s takovým nákladem vlny nepřežije nadcházející léto. Proto ho zvířecí záchranáři odchytili a přepravili do Canberry k ostříhání. To bylo nutné provést pod anestezií, protože Chrise přítomnost lidí značně stresovala, a krom toho by mu odstraňování tak mohutného kožichu mohlo způsobit bolest.

Před stříháním museli berana uspat, bál se totiž lidí

Foto: Handout, Reuters

Až veterináři potvrdí, že je beran v pořádku, najdou mu záchranáři nový domov.

Australské ovce plemene merino se chovají kvůli světoznámé vlně. Pravidelně se každý rok stříhají a průměrná ovce vynese pět kilogramů vlny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků