Hlavní obsah

Agresivní pták útočí v Michiganu na chodce

Projít v poklidu kolem budovy Public Museum v Grand Rapids v americkém Michiganu není vůbec jednoduché. Poletuje tam totiž nejméně jeden pták, který napadá lidi. Jeho útoky se zatím naštěstí obešly bez zranění, uvedl server woodtv.com.

Agresivní pták útočí v Michiganu na chodce

Americké televizní stanici se podařilo ve čtvrtek natočit černého opeřence s červeně zbarvenými křídly, jak neustále doráží na procházející chodce. Scéna se pokaždé opakovala.

Pták se vždy nejdřív usadil na stromě nebo na ukazateli v okolí muzea, a když se v jeho zorném poli objevila oběť, snesl se rovnou na její hlavu. Ze záběrů je ale vidět, že lidem jen načechral vlasy, maximálně jim uštědřil drobné klovnutí, a hned zase odletěl. Nikdo proto také nehlásil žádné zranění.

V Číně se ptáci mstí za útok na svá hnízda

Podobným útokům čelí také obyvatelé severočínské provincie Che-pej. Už rok se potýkají s divokými nálety ptačích hejn, která napadají chodce ve městě Š'ťiaz-chuang.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

V Číně útočí ptáci na lidi jako v Hitchcockově hororu, chtěli napadnout i kameramana těchto záběrů

Video: Reuters

Zajímavostí je, že útočí jen na pohyblivé terče. Lidé, kteří sedí nebo stojí, je nezajímají. V tomto případě ale mají rozzuření ptáci ke své agresi zřejmě důvod. Loni v létě totiž někdo pravděpodobně zaútočil na jejich hnízda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků