Jeho vysněnou ženou není vnadná blondýna Kateřina Hamrová, se kterou vede před rozhlasovým mikrofonem Frekvence 1 pravidelně dialogy, nedávno vydané i na hudebních nosičích pod názvem Kraus a blondýna. A kdo tedy naprosto uchvátil sarkastického glosátora naší všední reality?

"Kateřinu znám příliš důvěrně z pracovního hlediska a nerad slučuji profesionální vztahy s osobními. Vnímám ji jako kolegyni a ne jako ženu, kterou bych si prohlížel jako chlap," prohlásil moderátor. Jak se ostatně dalo čekat, pokračoval: "Mojí osudovou ženou je Ivana Chýlková." Dokázal tak, že je pravým gentlemanem. Na svou současnou partnerku, vynikající herečku, totiž nedá dopustit a pěje na ni jen chválu.

"Líbí se mi hodně žen a závisí to na mnoha věcech, ale na prvním místě je vždycky inteligence. A Ivana se mi líbí prostě vším," pochválil jednu z nej.

Kateřina Hamrová, která se na křtu CD Kraus a blondýna nechala slyšet, že je do Jana zamilovaná, ale nemusí věšet hlavu. Ještě stále existuje varianta, že by se do ní mohl pobláznit alespoň jeho syn, muzikant David. Jak Hamrová s úsměvem podotkla, tím by prý také nepohrdla.