Spisovatelčin manžel doktor Neil Murray prý Rowlingovou našel v slzách a ptal se, co se jí stalo. Nešťastná autorka mu nemohla moc prozradit, informuje zpravodajský server Ananova.

V interview pro britskou BBC Rowlingová vzpomínala: "Napsala jsem znovu tu smrtelnou scénu, přepsala ji ještě jednou a pak ta osoba byla definitivně mrtvá. Přišla jsem plačící do kuchyně a Neil se zeptal: ´Co se Ti proboha stalo?´ a já mu odpověděla: ´Právě jsem zabila tu osobu´. Řekla jsem "tu osobu", protože Neil také neví, kdo to je."

"On mi na to odpověděl: ´Tak ji nezabíjej´... a já jsem mu na to odvětila: ´Takhle to nefunguje. Když píšeš knihy pro děti, musíš být nemilosrdný zabiják," dodala J.K. Rowlingová. ¨

Někteří tajemství odhalí už v sobotu

Od té doby, co autorka prozradila, že v pátém díle zemře jedna z hlavních postav a do konce sedmidílné série ještě několik dalších, protože temné síly budou nabývat stále více na síle, všichni o identitě mrtvého spekulují. Filmový představitel hlavního dětského záporáka Draca Malfoye prý cítí v kostech, že to bude on, kdo zemře. Dojetí spisovatelky nad smrtí "té postavy" tuto domněnku ovšem vyvrací, protože Draco moc sympatií nebudí.

Zda zemře Harryho nejlepší kamarád Ron, nebo se spisovatelka rozloučí s někým z profesorů či jiných kamarádů, to se někteří mohou dozvědět už tuto sobotu, kdy jde anglická verze do prodeje. Čeští čtenáři tajemství odhalí až 29. února a do té doby musejí doufat, že jim to nikdo neprozradí.

Rowlingová se v rozhovoru pro BBC mimo jiné ještě svěřila se svými obavami z toho, co bude "po Harrym". Jaký bude její život, až dopíše sedmý a poslední díl. "Bude velmi těžké to opustit, i když se těším na tu další fázi života, až ubudou ty související povinnosti a nepříjemnosti, které s Harryho slávou souvisejí," řekla spisovatelka.