Loni v září si Vojta Kotek vyzkoušel na jeden jediný den práci primátora hlavního města Prahy. Když se teď nedávno sešel při křtu DVD Rafťáci s Pavlem Bémem, při vzpomínce na osudný den řekl, že by primátorem rozhodně nikdy být nechtěl. "Tahle práce není nic pro mě, i když tvrdím, že vyzkoušet se má všechno. Nerozhodl jsem se ještě, co přesně chci v budoucnu dělat, mám na to čas. Herectví mi toho zas tolik nedává a taky to není úplně nejjistější povolání, ale určitě bych chtěl dál dělat něco u filmu. Láká mě třeba režie. A když se to nepovede, tak pomocná režie. Anebo jakákoliv jiná činnost spojená s natáčením," řekl Kotek.

Prvního listopadu bude mít premiéru nový český film režiséra Karla Janáka Ro(c)k podvraťáků, kde se Kotek objeví jako mladý, drzý muzikant, který je bez peněz a potřebuje s ostatními kluky z kapely sehnat peníze na nástroje.

"Tenhle film mě bavil ze všech nejvíc, možná je to tím, že je teď nejnovější, ale jisté je, že je také úplně jiný než ty dva předešlé," řekl Kotek. "Je to jeden z mála filmů, který je skutečně pravdivý, a kde jsem se ztotožnil se svojí rolí. Ještě jsem ho neviděl úplně celý, tedy tu definitivní verzi, ale už teď jsem spokojený. Co se týče natáčení, tak mě ale nejvíc bavili Snowboarďáci. Jednak jezdím na snowboardu a jednak to bylo poprvé, co jsem točil s Karlem Janákem. A taková atmosféra, která tam byla, už se nikdy nevrátila ani na Rafťácích, ani na Ro(c)ku podvraťáků."