Na klání ale nijak netrénoval, loni v prosinci totiž s kouřením přestal.

"Už se začínám cítit jako vyléčený kuřák, protože mi vadí zahulené místnosti. Na druhou stranu se mi ale dnes kouřilo dobře. Mám z minulosti dobrý trénink, kouřil jsem od 14 let a je mi čtyřiatřicet," usmál se Seidl. Doplnil, že kouřil cigarety, doutníky i dýmku, kterou si zapálí i nyní na soutěžích. "Dýmka je určitě nejlepší požitek, má plnější chuť. Cigareta to byla taková rychlá injekce. Například v práci nešlo kouřit hodinu a půl dýmku," uvedl vítěz soutěže.

Za základ úspěchu považuje soustředění. Také proto Seidl při soutěži seděl na rozdíl od soupeřů sám a nepovídal si. "Člověk se může zakecat a doutník mu zhasne. Dále si musíte dávat pozor, aby to nezahořelo dovnitř, a tahat co nejméně," popsal Seidl. Na soutěži rozhodně nepatřil k zelenáčům. "Dnes jsem ji vyhrál počtvrté," doplnil šampion.

Sedmého ročníku Holomóckého dótníku, která je jedinou soutěží svého druhu v Česku, se zúčastnilo 27 doutníkářů z celé republiky, z toho dvě ženy. Podmínky měli všichni stejné. Dostali kubánský, ručně balený doutník o váze zhruba sedmi gramů a dvě zápalky. Doutník si soutěžící museli do minuty ořezat a za další minutu jim musel hořet.