"Tato vláda zvyšuje teploty od chvíle, kdy nastoupila k moci," uvedl jeden z řečníků, místopředseda ODS Ivan Langer, a připomněl, že občanští demokraté mají ve svém projevu dosáhnout nejvyšší denní teploty 25 stupňů do roku 2007. Nicméně dodal, že tento cíl nebude zřejmě možno splnit, neboť vláda sociální demokracie tento stát tak oteplila, že ochlazování bude trvat zřejmě mnoho desítek let.

"Ještě před deseti lety bylo zcela nemyslitelné potkat v tramvaji nahého muže," upozorňuje sociolog Ivan Gabal a dodává: "Dnes jste rádi, když se celou dobu nedrbe na koulích."

Vladimír Špidla čelí kritice a nabádá české občany k dobrovolnému přijetí naturismu jako životní filozofie a dokonce rozeslal e-mail, v němž představuje svou novou, nudistickou vládu, která - podle jeho slov - "nemá před občany co skrývat".

(klikněte na Špidlův mail a uvidíte ho celý)

Prezident Václav Klaus na přímou otázku, zda přednese novoroční projev oblečený a nebo nahý neodpověděl. Vydal však prohlášení, že před občany stojí jedinečná volba, zda budou "chodit bez šatů vystaveni bodavému hmyzu, oděrkám od ostrých předmětů a kritickým pohledům kolemjdoucím, nebo budou oblečení jako slušní lidé", nicméně že to je jen na nich...

Promiňte, musím si dát na chvíli hlavu do ledničky.

Ufffff.....

Nevím, jak působí vedro na vás, ale mě zcela paralyzuje. Dnešní Baldachýn vychází se zpožděním a s mobilizací mých posledních psychických sil (takže si, prosím, nechte poznámky jako "normálně to bývá lepší", "pan Baldýnský se skutečně přehřál", případně nějaké dvojsmyslné narážky). Včera jsem se byl podívat na slibném natáčení filmu Mazaný Filip, a to vedro bylo takové, až se mi zřejmě přehřál mozek a uvrhl mě do náruče politické satiry.

Pokud mě něco omlouvá, pak fakt, že nejsem sám. Přehřátých mozků je kolem nás víc než dost. V Egyptě třeba zakázali Matrix Reloaded a odůvodnili to tím, že "přes pokročilou technologii a dechberoucí efekty se tento film zabývá otázkami existence a stvoření, které mají souvislost se třemi náboženstvími, která respektujeme a v něž věříme." Toto rozhodnutí se dá vysvětlit dvěma různými způsoby: buď je to oficiální potvrzení toho, že Matrix skutečně obsahuje nějaká hluboká filozofická poselství. A nebo Egypťanům vedrem už prostě kape na karbid.

(Laredo: MILOUS RYLOUDYD. Další příspěvky do soutěže Chyby v Matrixu stále posílejte na chybyvmatrixu@baldachyn.cz)

Nicméně přehřátí nejsou jenom v Egyptě. Všimli jste si například, že nejvíce stávek bývá na jaře a v létě? Stávkující bývají plni slunečného optimismu, mají dojem, že svět je plný krás a pracovních příležitostí a že přinejhorším se dá spát na louce. V parném létě má navíc člověk utkvělý dojem, že vysněné povolání musí mít něco společného s pivem, stínem lípy a lehkým vánkem. I když tohle (screenshot) asi nebude to pravé:

Ahoj,
scháníme někoho, kdo by nás v těchto horkých letních dnech obsluhoval v zahradní hospodě.
Vzhledem k tomu, že v Rygrových Sadech sedíme každej den, jsme odchotni zaplatit někomu, kdo by za nás stál frontu na pivka a pak nám je nosil, a to za hodinovou mzdu. Spočítali jsme si totiž, že když si rozdělíme náklady, tak někoho takovýho hravě zaplatíme, takže o peníze se nebojte. Sme opravdu velká parta.
Podmínkou je, že náš číšník bude nosit piva jenom nám a ne nikomu jinému!!!
Každého zájemce si na hodinu vyskoušíme, za plný hodinový plat samozdřejmě! Zájemci o tuto letní brigádu volejte a mejlujte na čísla uvedená dole.
Těšíme se na brzkou kalebnou :)

No nevím... jako bych měl dojem, že tam bude základní rozpor někde mezi pivem, pravopisem a hranicí plnoletosti. I když na druhou stranu, kdo z nás, přispěvatelů barevných obrázkových magazínů, může říci, že za mizerný groš nedělá poskoka bandě puberťáků?

Někteří novináři jsou na tom sice asi ještě hůř - jako ten španělský kolega, který do horoskopu na včerejšek pro znamení Býka předpověděl "všechny sráče narozené v tomto znamení dneska někdo zapíchne" a byl za to propuštěn aniž by kdo zkontroloval, zda se jeho proroctví nenaplnilo...

Cože?

Začalo pršet? Ochlazuje se?

A pak že vláda Vladimíra Špidly nedělá něco pro občany!

P. S.

Tedy tohle! A pak že v Baldachýnu nebude žádné dramatické odhalení!

 

Hezký den! Příště bude líp.