"Policejní rada případ koncem dubna odložil, protože nebyl spáchán trestný čin," řekl dnes ČTK státní zástupce Marek Bodlák.

Michalovo trestní oznámení se týkalo Vondráčkových výroků pro časopisy Ring a Spy. Jeden z nich Vondráčka například citoval: "Mám pocit, že je Helena tak trochu prodaná nevěsta a že její budoucí muž celou akci šikovně prodal médiím...Myslím, že jsem měl pravdu, že Helena je v ohrožení a že se nečistá hra provalí."

Vondráček Michala označoval za nedůvěryhodného člověka s pochybnou minulostí. Své názory opíral zejména o fakt, že Michal byl v minulosti trestně stíhán a nyní je na něj opět podáno trestní oznámení. Tyto informace jsou však pravdivé.

Obžaloby z podvodu byl zproštěn

Michal byl před lety obviněn z podvodu velkého rozsahu v souvislosti se svým působením ve společnosti Terrex, která skončila v roce 1995 v likvidaci. Pražský městský soud ho obžaloby zprostil, loni v lednu zprošťující rozsudek potvrdil také Vrchní soud v Praze. Zároveň nyní policie prověřuje na Michala další trestní oznámení, které nedávno podal jeho obchodní partner Miroslav Stiebal. Ten navrhuje Michala stíhat pro podvod, zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění, pokus krácení daní a padělání veřejné listiny.