Co označení "Jafaican" znamená? Je to takový mix angličtiny, jamajského nářečí a indických či západoafrických dialektů. Oficiálně se tento guláš nazývá "Multikulturní angličtina".

Tato řeč je vskutku velmi podivná, například slovíčko yard nevyjadřuje britskou délkovou jednotku, ale obydlí nebo domov. Slovíčko sick neznamená nemoc nebo něco špatného, ale pravý opak - něco dobrého. Takže když uslyšíte nějaké dítě pokřikovat: "My yard is sick!", tak možná nepopíjelo tvrdý alkohol, ale jen pělo chválu na svůj byt.

V Londýně se mluví 250 jazyky

Této akce se chopí jazyková škola, která bude pořádat velmi krátké několikaminutové lekce pro zájemce. Vyučovat se budou tyto dialekty či jazykové speciality: španělský dialekt, bengálský dialekt, tradiční cockney dialekt, mluva mladých a znaková řeč.

Zatím není známo, zda bude výuka návštěvníků Londýna, která se bude konat už zítra, dlouhodobějšího ražení. "Je to oslava rozdílnosti. Ve městě se mluví více než 250 jazyky a některé se už stihly smíchat dohromady", řekl v rozhovoru pro deník The Sun mluvčí organizace Visit London.