Obsazení kapely se přitom podle Richarda Tesaříka již nebude měnit. "Yo Yo band má už několik let stálou sestavu, za bráchu nikoho brát nebudeme," řekl. Potvrdil, že skupina bude vystupovat na všech sjednaných koncertech. První koncert pro veřejnost bude mít 20. června v Kuníně.

"Potom budeme hrát 28. června na reggae festivalu v České Lípě," uvedl Tesařík. Podle Richarda Tesaříka se pozůstalí dosud nerozhodli, zda pohřeb Vladimíra Tesaříka bude veřejně přístupný, anebo se odehraje pouze v kruhu rodiny.

Po Tesaříkovi zůstala manželka Ivana a dva synové - dvojčata. Zpěvák Vladimír Tesařík se narodil 20. září 1947 ve Svitavách. Od dětství věnoval muzice, ale dlouho jen na amatérské úrovni. Závodně dělal atletiku, v divadle stavěl kulisy a spolu s bratrem Richardem založil na přelomu let 1974 a 1975 skupinu Yo Yo Band,

Yo Yo Bandu učarovala černá hudba

Yo Yo Band sice patřil k představitelům hanspaulské scény, od nichž se však stylově odlišoval, protože se nedržel blues a městského folklóru. Tesaříkům učarovala černá hudba, zpočátku soul a později jamajské reggae. V jeho duchu se nesl už singl z roku 1982 Reggae jenom tak. O rok před tím se objevil Yo Yo Band v písni Horký vzduch a písek, na němž spolupracoval s Janou Koubkovou.

Vokální kvartet se postupně přerodil v regulérní kapelu, která patřila k předním představitelům tuzemské klubové scény. V roce 1986 vydala zdařilé debutové album Velbloud, ten se má, po němž následovala o dva roky později méně povedená deska Do bačkor ne.

Karviná přinesla úspěch

Yo Yo Bandu se podařilo prorazit až v první třetině 90. let se čtvrtým albem Karviná, na němž se kromě titulní skladby objevily ještě hity Rybitví, My jezdíme po vinárnách a To mě láká, ovlivněné kromě reggae také mexickou hudbou. Deska přispěla k tomu, že Yo Yo Band získal na začátku roku 1994 tři ceny Gramy.

V podobném duchu se neslo i následující album Jenom kouř obsahující hit Jedem do Afriky. O popularitě kapely svědčí, že v anketě Český slavík byla v roce 1996 čtvrtá.

Kapela vydala téměř desítku alb a vystřídala se v ní řada muzikantů, pouze oba bratři zůstali. Spolu se v posledních letech objevili i v několika muzikálech, prvním byl Ledeckého Hamlet.