Nebyla přítomna ani rodina snoubenců. Ti se pro sňatek rozhodli během dovolené v Karibiku. Rodiče Kate neměli podle zpravodajského serveru Ananova o svatbě ani tušení.

Sally Winsletová řekla: "Nemyslím si, že by to bylo plánované. Prostě tam byli a řekli si "pojďme to udělat."" Podle britského deníku Daily Mirror jsou však rodiče svatbou nadšeni. Katin otec Roger prohlásil: "Jsme velice potěšeni za Kate a Miu. Jsem šťastný, že mám Sama za zetě. A nejdůležitější ze všeho je, že Kate je v sedmém nebi."

Pro Winsletovou, kterou znají milovníci stříbrného plátna na celém světě z velkofilmu Titanic, je to druhý sňatek, Mendes, režisér filmu Americká krása, se ženil poprvé.

Winsletová byla poprvé provdána za režiséra Jima Threapletona, se kterým se seznámila na natáčení filmu Hideous Kinky. Po tříletém vztahu se pár v roce 2001 rozešel. Dcerka Mia, které je dva a půl roku, zůstala u matky.

Winsletová byla zatím třikrát nominována na ceny americké filmové akademie - za ztvárnění hlavní role ve filmu Titanic, a poté za vedlejší role ve filmech Rozum a cit a Iris. Mendes má za sebou zkušenosti jako umělecký ředitel londýnského Donmar Warehouse theater. V roce 1999 získal prestižního Oscara za svůj první film Americká krása. Jeho zatím posledním filmem byla Road to Perdition.