Johannes Mocken, mluvčí státních žalobců z Düsseldorfu, novinářům oznámil, že zástupci jeho úřady nepřijdou přímo kontrolovat koncert, ale budou sledovat zprávy v médiích. Německo má vůči zahraničním zpěvákům velmi vstřícné zákony, proto naše sousedy tak hojně navštěvují. Žalobci se tedy domnívají, že zákony ochraňující svobodu projevu umělců se budou vztahovat i na vystoupení Madonny.

Zpěvačka vyvolala vlnu nevole, když si na koncertu nasadila trnovou korunu a zpívala z kříže ze zrcadel. "Vystoupení Madonny na krucifixu není negativní zprávou církvi, ani vyjádření neúcty," uvedla mluvčí Madonny Liz Rosenbergová pro televizi BBC. Podle Madonny, která ve středu 16. srpna oslavila osmačtyřicáté narozeniny, jde o apel směřovaný k publiku, aby lidé podpořili charitu v boji proti AIDS.

"Nemyslím si, že by se na mě Ježíš zlobil za zprávu, kterou se pokouším poslat," řekla zpěvačka listu NYDN. Vystoupení ovšem vytočilo katolickou církev. Podle vatikánského kardinála Ersilia Tonina šlo o "rouhačský protest proti víře" a "znesvěcení kříže". Navíc vyzval, aby Madonna byla jako katolička exkomunikována.