Ve Francii podle odhadů žije na tři a půl miliónu gayů, majitelé televize však věří, že bude vysílání nejen pro ně. Moderátor PinkTV, Eric Gueho, přichází se sloganem: "PinkTV je obří skok pro televizi, malý krok na vysokých podpatcích." Oficiální logo PinkTV má pak svůj slogan: Svoboda, na tu se hledí.

Venkované jsou konzervativnější

Televize ve Francii rozbouřila vášnivé debaty. Tradiční bašta římskokatolické církve je rozpolcena, polovina země homosexualitu snáší bez problémů, polovina má výhrady. "Gayové teď hovoří s Francouzi. Ale ne všichni Francouzi hovoří s gayi. Ale budou," věří Gueho. Podle něj není problém být gay v Paříži, jehož primátor se láskou k mužům netají. Horší je situace na venkově, kam nová televize dosáhne a změní pohled zarytých konzervativců.

Televize je vlastně na straně většiny Francouzů, ti se totiž v sociologickém průzkumu většinou přihlásili k podpoře manželství homosexuálů. Stojí ale proti samotnému prezidentovi Jacquesi Chiracovi, jemuž gay manželství příliš nevoní.

Švédové chystají obdobný projekt

Televize začne vysílat pravidelně na kabelu a satelitu 25. října. Měsíc sledování bude stát jedenáct dolarů, v přepočtu tedy něco málo kolem 250 korun. Britové již mají svou GayTV několik let. Také Švédové zařazují program zaměřený na homosexuály.

"PinkTV je rozhodně první svého druhu," míní její ředitel Pascal Houzelot. Očekává kolem 180 tisíc poplatníků, většinu pak z pařížského regionu. "Pink přichází v pravou chvíli. Lidé neuvěřitelně mění své názory. Mění se celá společnost, mění se také zákony," věří Houzelot. První svého druhu však jistě není Američané i Britové měli svou gay stanici před více než rokem.