Dvojice před svatbou v červenci roku 2002 neuzavřela předmanželskou smlouvu. McCartneyho jmění se přitom odhaduje na více než 1,1 miliardy eur (zhruba 31 miliard korun). Podle britského tisku by mohlo bývalé modelce amerického původu, která se též angažovala v boji za práva zvířat, připadnout téměř 300 miliónů eur, předpokládá se ale, že nakonec vysoudí méně než 100 miliónů.

Britský bulvární tisk spekuluje, že nevyřešené otázky mezi oběma stranami by mohly vyústit v rozvodovou válku u amerického soudu.

McCartney žije od poloviny května odděleně od své choti. Svou druhou ženu obviňoval z nerozumného chování a z hádek. Její mluvčí na to reagoval slovy, že Millsová je těmito výroky rozčarovaná a bude na ně v USA i v Británii reagovat ve vlastních prohlášeních.

McCartney potkal Millsovou na charitativní akci v roce 1999. Vzal si ji o tři rok později, čtyři roky po smrti své první ženy. Lindu si McCartney, s níž měl tři děti, si vzal v roce 1969. Žil s ní 29 let, rozdělila je až v roce 1998 tragická smrt. Jeho první žena trpěla rakovinou.