Neuvěřitelný příběh začal loni v létě, když se Pilulka, maličký jorkšírský teriér, na jedné procházce zaběhla. Její paní ji marně volala a nakonec se ji vydala hledat. Když narazila na plot jakési zahrady, přelezla jej, aby fenku našla. Obrovská vila v zahradě měla zatažené rolety a vypadala opuštěně. Zvědavá Danny prolezla zahradu, ale nenašla známky života.

Mladá žena se na místo vrátila druhý den a špatně zavřenou garáží se dostala do domu. "Zámek. Dům snů. A opuštěný!" popsala to deníku Derniere Heure. Při třetí návštěvě se rozhodla, že se do vily nastěhuje - což udělala loni v říjnu. Nezaměstnaná Belgičanka teď už tedy devátý měsíc žije ve vile, jejíž hodnotu odhaduje deník na tři miliony eur.

Spíš než o prázdniny jde o domovnictví

"Nejdřív jsem si říkala, že tu zůstanu do Vánoc," vypráví Danny. "Pak jsem to prodloužila do Velikonoc a teď si myslím, že s trochou štěstí tu zůstanu ještě do letošních Vánoc." Belgičanka se obrátila i na místní komunální úřad. Dostala odpověď, že nemovitost je neobydlená od ledna 1995 a doposud se o ni nepřihlásil žádný dědic.

"Nepovažuji to ale za nějaké prázdniny. Spíš za domovnictví. Snažím se vilu udržovat a vskrytu duše doufám, že mi to někdo nahradí, až se budu muset vystěhovat," vypráví Danny před ohromnou vilou s francouzskými okny. "Žiju v Hollywoodu," připouští. Přiznává ale, že majetek si žádá své. "Třeba v zimě jsem neměla na topení," popisuje.

"Pilulka taky chápe, že tu nebydlíme, nikdy ji nevidíte venčit se na trávníku. Ale je tu krásně. Ráno tu běhají veverky, a někdy dokonce lišky," hladí Danny zasněně svého pejska před svým dočasným luxusním obydlím, k němuž tak náhodou přišla.