Kořen dřeviny s latinským názvem Securidaca longipedunculata se konzumuje s čajem. V těle uvolňuje křečovitou svalovinu a zlepšuje prokrvení topořivých těles penisu.

"Když vidíte místní muže, musíte uvěřit, že jsou jedněmi z nejplodnějších a nejvýkonnějších mužů na světě," napsal jihoafrický deník Sowetan s odvoláním na odbornou analýzu botaniků, podle nichž se ve zdejší oblasti účinné látky kořene využívají odnepaměti. "Ačkoli se účinná látka liší od té ve Viagře, účinek je stejný," potvrdil Marion Meyer z University of Pretoria.

Erekce se nezbavíte lehce

Vzácné stromy si místní obyvatelé hlídají, kořeny zpracovávají jen uznávaní šamani, kteří je také prodávají cizincům. "Pokud kořen použijete, měli byste být opatrní. Vždycky to můžete udělat jen v bezpečné blízkosti svého domova, kde čeká připravená partnerka. Síla účinku tohoto stromu je obrovská a po požití se erekce dlouho nezbavíte," chlubili se domorodí muži. O případných nežádoucích účincích se nezmiňují. Příroda je zřejmě narozdíl od uměle vyrobených léků bezchybná.