Kdo se mezi soutěžícími objeví? Tomáš Savka, Anife Ismet-Hassan, Pavel Novotný ml. a devět dalších soutěžících. Ti všichni vás budou na baru ve Žlutých lázních v Praze obsluhovat. Bydlet budou během soutěže v domě vzdáleném pouhých několik metrů.

Nový typ reality show má zejména tu zvláštnost, že jejími hvězdami se můžete stát i vy sami. Stačí se v Baru zastavit na drink a v případě, že váš tamější pobyt bude něčím zajímavý, tak se klidně můžete vidět za krátkou dobu v televizi. Informace z okolního světa se soutěžícím klidně říkat mohou. Tím se tedy Bar liší od reality show VyVolení, kde soutěžící neměli ponětí o tom, co se děje venku.

Tomáš Savka: Bojím se ponorky!

Zeptali jsme se Tomáše Savky, z jakého důvodu se dobrovolně připravil o prázdniny a nastoupil v Baru. Své prázdniny by totiž Savka dle svých slov stejně strávil v podobných podnicích, pouze jen na druhé straně pultu. Čeho se ovšem opravdu bojí, to je ponorková nemoc. Připouští, že ho může chytit "psycho" a vše by tak nakonec mohlo být trochu divoké. Na druhou stranu ale věří, že se bude moci během soutěže přiblížit lidem a to je jeden z hlavních důvodů, proč se této show také účastní.

Moderování soutěže se ujmě čerstvě utvořená moderátorská dvojice - Libor Bouček a Laďka Něrgešová.