Ženich v černém fraku a krémové saténové vestě vyčkával na schodech před kostelem příjezd nevěsty. Nezapřel přitom svoji režisérskou profesi a hosty navigoval do chrámu. Patrná lehká nervozita mu z tváře zmizela v okamžiku, kdy z vozu ozdobeného bílými kalami vystoupila nevěsta v krémových šatech s krajkovým živůtkem, dlouhou vlečkou a nekonečnou řadou knoflíčků a s kyticí krémových růží v ruce.

Kostel ze 17. století se záhy zaplnil nejen svatebními hosty, mezi nimiž nechyběli ani známí herci a lidé z filmové branže, ale i obyvatelé Klatov. Dovnitř je vedla nejen zvědavost a touha vidět svatbu známé osoby, ale také pozvánka na koncert.

Za svědka šel herec Jiří Dvořák

Leták na dveřích kostela totiž zval na koncertní provedení skladby Miloše Boka Missa Solemis. Před snoubenci, knězi, svatebními hosty i lidmi z Klatov tak v zaplněném kostele předneslo skladbu pod taktovkou autora na 150 členů orchestru, sboru a sólisté. "Klatovy si vybral vlastně Miloš Bok, protože jedině sem se dala jeho solemiska narvat, a my jsme si ji chtěli poslechnout," zdůvodnil výběr kostela novomanžel.

"Vím, že někteří umělci si na své svatby za svědky zvou celebrity, ale málokomu se poštěstí, že mu na svatbě dělá svědka čert, jako vám," uzavřel svatební obřad oddávající kněz Norbert Badal. Ženichovým svědkem byl totiž herec Jiří Dvořák, který si ve Strachově pohádce Anděl Páně zahrál poťouchlého čerta Uriáše.