Projížděl uličkami v obchodě, balancoval na zadních kolečkách, když nakupoval žrádlo pro kočku s přítelkyní Julií Brinkworthovou, informuje britský tisk.

Když opouštěl nákupní centrum, na parkoviště opět chtěl dojet na vozíku. Ten se ale vymknul kontrole a osmdesátiletý důchodce narazil hlavou přímo na asfalt.

Choval se jako malé dítě

K tragické nehodě došlo v britském Swansea. Stařík si roztříštil lebku a na druhý den v nemocnici zemřel, řekli tisku vyšetřovatelé.

Šokovaná přítelkyně důchodce uvedla, že byl "jako školák, který nikdy nedospěl" a vypadal mnohem mladší než na osmdesát let. Jak řekla policii, nikdy se nechoval podle svého věku, a tak pro něj jízda na nákupním vozíku nebyla ničím zvláštní.

Obchodní dům cítí s pozůstalými

"Byla to jedna z věcí, kterou dělal pravidelně. Jsem učitelka, takže můžu potvrdit, že se choval jako školák - vždy plný života a legrace. Byl opravdový charakter, stále vtipkoval, zpíval a tančil. Bylo mu osmdesát, ale vypadal a choval se jako o mnoho mladší muž," prozradila tisku pětačtyřicetiletá Julie.

Muž upadl po nehodě do komatu a zemřel na následky fraktury a vnitřního krvácení. "Cítíme s pozůstalými," dodal mluvčí obchodního domu.