Večer probíhal ve zcela stejném duchu a dle stejných pravidel jako ten, který uzavíral první řadu této reality show. Ve studiu se objevili všichni exVyvolení, kteří tipovali vítěze a povzbuzovali své favority ve finále. Jediný Jakub Hajník dával jasně najevo, že je mu výsledek lhostejný a dělal si spíše reklamu na svůj koncert.

Finále se zúčastnili i soutěžící první série VyVolených, kteří většinou favorizovali Tonyho, ale mnoho z nich přálo vítězství Marušce. Saša asi jako jediný fandil Marcy, prý kvuli její inteligenci. Opět se projevil bubák první řady Petr Zvěřina, který se svým výrokem nezapřel: "Jedničku vyhrál skorochlap, tak dvojku vyhraje holka."

V půl jedenácté se rozhodlo o třetím místě. Na něm skončila Marcy, která obdržela 28 017 hlasů. Tony s Maruškou se poté vraceli do vily, kde čekali na úplné finále. To přišlo krátce po jedenácté hodině, kdy byl po dlouhém napínání vyhlášen absolutní vítěz  - Tony.

Maruška získala 66 082 hlasů a okamžitě po vyhlášení výsledku musela opustit vilu. Tony, který dostal 176 060 hlasů, si své vítězství dokázal pořádně užívat. Co vyhrál? No přece ceny v hodnotě patnácti miliónů. Je v nich zahrnutý například luxusní byt v Praze, auto, elektronika, zájezdy a samozřejmě peníze v hotovosti.