Přitom na konkurz k filmu Prachy dělají člověka, který nyní vzniká, a kde má Tomáš Hanák podle scénáře naplánované i značně choulostivé milostné scény, se dostavily jak krásné missky, tak i svůdné herečky. Byla mezi nimi například Eva Aichmajerová, Diana Kobzanová, Jana Doleželová, Gábina Partyšová a další.

Charismatického herce však nechává zájem žen, které by si s ním rády zahrály mileneckou dvojici, v klidu. Dokonce říká: "Vím, že to svého času bylo snem celé české dívčí populace, ale musím říct, že jsem několik let šťastně ženatý. A jak prohlašuje Paul Newman, proč chodit za roh na hamburgra, když mám doma propečený steak. Při milostných scénách navíc myslím především na to, abych se neotočil špatně ke kameramanovi. Jestli máte na mysli nějaké vzrušení, tak k tomu nemůže vůbec dojít," prohlásil zcela lakonicky.

Alkohol jej už příliš neláká

Kariéru Tomáše Hanáka na počátku devadesátých let ohrožovala jeho náklonnost k alkoholu. Zatím se stále drží a abstinuje. Vůle nepít ho zatím neopouští, i když má někdy velkou chuť si dát slenku alkoholu.

"Přiznám se, že jsou chvilky, kdy mi síly docházejí. Starostí je tolik, že by bylo jednodušší je spláchnout desítkami litrů piva, tak jako jsem to dělal kdysi, ale pořád mi něco říká, že to nemá cenu, zvlášť když jsou děti malé. Zklamal bych tím své nejbližší. Počkám ještě dvanáct let, až bude synkovi osmnáct."

Tomáš Hanák přestal pít v době, kdy se natáčel film Kamenný most.

"Režisér Vorel po mně požadoval ponor až do hlubokých depresí, nebylo to pro mě zrovna jednoduché, ale chtěl jsem jeho přání splnit. Filmy Cesta z města nebo Pražská pětka mám nesrovnatelně raději. Kamenný most je ale výjimečný i v tom, že jako jeden z prvních zaznamenal určité nadšení a následné rozčarování z roku osmdesát devět," řekl Tomáš Hanák.