"Na váhu jsem nestoupla už asi šest nebo sedm let, takže nevím, jestli jsem zhubla, nebo ne," řekla jednadvacetiletá Serena Williamsová na tiskové konferenci poté, co v prvním kole porazila Němku Barbaru Rittnerovou 6:2, 6:1.

Na centrálním dvorci se objevila v šatech v kombinací bílé a bleděmodré, které daly zapomenout na odvážné lesklé tmavé modely z minulé sezony, jež Williamsové kila spíše opticky přidávaly. Svalnatá Američanka tvrdí, že neustálé sledování váhy je k smíchu. I její o rok starší sestra Venus, která je vyšší a štíhlejší než Serena, má podle ní neustále obavy o svou linii. Na něco takového Serena odmítá přistoupit a tvrdí, že si na váhu rozhodně hned tak nestoupne.

"V mém případě navíc ta kila nejsou tuk, ale svaly," řekla se smíchem obhájkyně titulu z pařížské antuky na jeden z četných dotazů na její hmotnost. Zdůraznila, že v poslední době hodně pracovala na své fyzičce. Podle oficiální turnajové vizitky váží Serena Williamsová při výšce 1,75 metru 59 kilogramů. Francouzský týdeník VSD ale uvádí, že má o šest kilo více.