Kurátoři výstavy chtěli podle svých slov seznámit návštěvníky se všemi aspekty lidského života, od mytí nádobí po pobyt na "oné místnosti". Celkově se na originálním projektu podílelo 80 lidí.

Velká část z nich je zároveň "součástí" prohlídky, to znamená, že předstírají jednotlivé lidské činnosti. Sedm mladých lidí je jen smícháno s návštěvníky, povídají si, telefonují, flirtují či jen tupě zírají na ostatní platící návštěvníky.

"Bezesporu smutnou roli na výstavě získal jedinec, který celou směnu myje 6 talířů, práci symbolizující asi nejčastější činnost v kuchyni," přibližuje chodící "exponáty" Kittelmann. Naopak asi nejlepší směnu denně, mimo pondělí, získají osoby představující lidskou smrt, jejichž náplní práce je ležet na podlaze.

K nejobdivovanějším předmětům v muzeu zase patří obří maketa lidských výkalů. Každý z návštěvníků se musí před vstupem do budovy obléci jako Pinocchio, včetně nezbytné masky s dlouhým nosem. Následně ještě před prvním exponátem zhlédnou videofilm představující sexuální poměr mezi dřevěnými loutkami.

"Snad nám nikdo z účinkujících v příštích dnech neonemocní," přibližuje největší současnou starost muzea Kittelmann. Výstava bude trvat do 29. června.