Bolesti Muka přepadnou vždycky po velkém pracovním vypětí nebo při stresu. Když na něj migréna zaútočí, cítí se zpěvák strašně a na veřejnosti se vůbec nechce objevit.

Dříve, když se bolest pár hodin neztrácela, musel vyhledat lékaře, aby ho hlava přestala bolet a ulevilo se mu. S tím je teď konec. "Můj kamarád a kolega Vilém Čok mi skvěle poradil. Řekl mi, že v mém případě se musí cévy roztáhnout a k tomu prý výborně poslouží trocha slivovice. Když cítím, že to na mě přijde, dám si dva panáky. Bolest hlavy téměř okamžitě ustoupí a já krásně žiji dál. Na slivovici proto nedám dopustit, je to přírodní lék, který navíc skvěle chutná," liboval si Petr Muk.

Lékaři léčbu slivovicí schvalují

Svoji léčbu prý konzultoval i s lékaři. "Ti tomu velmi dobře rozumí. Já trpím tím, že se mi cévy v hlavě stahují. Někdo má zase obrácenou migrénu a spíš se mu roztahují. Pro ty je zase dobré vykouřit cigaretu," podotkl zpěvák.

Má to ovšem jednu nevýhodu. Při popsané léčbě si pak nemůže sednout za volant. "To se raději nechám odvézt domů. Jednoznačně zastávám názor, že alkohol za volant nepatří a dodržuji ho. Mám dvě dcery, o které se musím starat. Obě studují a budou ještě dlouho, takže je ve mně stále zakotvený strach, aby se něco nestalo," uzavřel Petr Muk.