"V loňském roce jsem byla jedenáctkrát nemocná, lékaři mi říkají, že se musím šetřit, protože mám sníženou imunitu. Měla bych dodržovat pravidelný rytmus života a životosprávu, což ale při mém povolání není možné," posteskla si.

Příčinu současného vyčerpání vidí Kateřina v kombinaci toho, že si na sebe vzala příliš pracovních povinností a především toho, že se její osobní život nevyvíjí tak, jak by si představovala. "Loňský rok byl po této stránce pro mne šílený a velmi krutý, tak jen doufám, že letošní bude lepší," řekla.

Na vážnou známost nemyslí

Brožová tvrdí, že po rozchodu s milionářem Petrem Kovarčíkem nemá na vážnou známost ani pomyšlení. "Nechávám to osudu, mám kolem sebe pár hodných lidí, kteří mi pomáhají, a jestli mám někoho potkat, tak ho potkám. Ale rozhodně nikoho aktivně nehledám," prohlásila rezolutně.

Poodhalit, co jí osud chystá, se zatím neodvážila. Herečka totiž tvrdí, že je věřící člověk. Víra v Boha a výklad karet nebo horoskopy a astrologie se s tím podle ní neslučují. Přesto ví, že se může ocitnout v situaci, kdy by nějakou kartářku vyhledala.

Kvůli zdraví se nechce omezovat

Rozhodně nechce kvůli zdraví omezit jakékoli své pracovní aktivity. Brožová nyní účinkuje ve čtyřech muzikálech. Jsou to Bídníci a Miss Saigon v GoJa Music Hall, Noc na Karlštejně a Jekkyli&Hyde v Hudebním divadle Karlín, které má stále ještě své dočasné působiště v Kongresovém centru.

Nové díly Pojišťovny štěstí

Brožová nezanevřela ani na klasické divadlo a televizi. Od podzimu jí můžeme vidět v činoherním představení A do pyžam! na scéně divadla Bez zábradlí a divadla v Bráníku a už od června pilně natáčí nových 13 dílů televizního seriálu Pojišťovna štěstí s režisérem Jiřím Adamcem. Tady ztvárňuje hlavní roli Dagmar Krausové. Jde o dost nelichotivou postavu, ale Kateřině Brožové to nijak nevadí. "Hrát roli spíše záporné Dagmar je pro mě báječná herecká zkušenost, i když s ní nijak moc nesympatizuji," prohlásila.

Druhá série příběhů Pojišťovny štěstí by měla být uvedena na obrazovkách TV Nova během letošního podzimu. Už nyní se ale spekuluje o tom, že bude následovat i třetí pokračování.