Uvědomit by si to měl především herec Tom Cruise, který si v uplynulém roce slovním průjmem zajistil čestné místo v žebříčku nejnesnesitelnějších osobností. K slovním perlám, jimiž proslul, patří i následující výrok: "Děti jsou báječné. Vím to z vlastní zkušenosti, protože jsem jím v minulosti také byl!"

Není však sám, kdo se pustil na led hlubokomyslných úvah. Ve stejném duchu se vyslovil i populární šampión v golfu Greg Norman: "Za své úspěchy vděčím svým rodičům a z nich především otci a matce."

Fotbalová legenda David Beckham zase šokoval novináře následujícím prohlášením: "Samozřejmě necháme našeho synka Brooklyna pokřtít. Jen zatím nevíme, jaké náboženství mu vybereme."

Hiltonová shledává mrtvé nudnými

Ještě závažnější problémy řeší zpěvačka Jessica Simpsonová: "Ve třiadvaceti letech je člověk prakticky už starý. Do pětadvacítky mu totiž už chybějí pouhé dva roky...," nechala se slyšet.

Neméně zásadní filozofickou myšlenkou se v uplynulých dvanácti měsících pochlubila i milionářská dědička Paris Hiltonová: "Mrtví lidé mi připadají strašně nudní!" naznačila.

Madonna přemýšlí na záchodě

Zahanbit jejím pronikavým intelektem se patrně nechtěla nechat zpěvačka Madonna a oznámila světu: "Nedávno jsem přemýšlela o smrti. Bylo to na záchodě, tam mě totiž vždy napadají ty nejpodnětnější myšlenky."

Není zřejmě sama, zaznamenat pro budoucí generace alespoň na útržek toaletního papíru by chtěly i další výsledky duševní aktivity slavných. Cítí se středem vesmíru. Zbytnělé ego při vystoupeních na veřejnosti slavným rozhodně nechybí.

Okázale najevo to dala zpěvačka a čerstvá novomanželka Christina Aquilerová, která se bezelstně zeptala: "V kterém městě se letos pořádá filmový festival v Cannes?"

USA není Kanada

Pokud jde o společenský takt, konkurovat jí snad může jen anglický teenager se zlatem v hrdle Charlotte Churchová. Návštěvníky svého koncertu v Kanadě uvítala slovy: "Jsem neuvěřitelně šťastná, že mohu zpívat právě Vám, občanům USA!" Proč diváci po její zdravici začali houfně opouštět sál, nedokáže dodnes pochopit.

Ani někdejší vynikající fotbalový útočník a současný trenér liverpoolských Reeds Ian Rush neví, proč se lidé smějí jeho názoru, k němuž dospěl v době, kdy hostoval v turínském Juventusu: "Stěhovat se z Walesu do Itálie je téměř to samé, jako přesídlit do jiné země!"

Frontman hudební skupiny OASIS Liam Gallagher s jeho britským patriotismem plně souhlasí. "Kdybych potkal mimozemšťana, řekl bych mu, aby se šel vycpat. Vždyť tam, odkud pochází, určitě neexistují Beatles, ani jiná pořádná muzika!"