"Jednou před lety u kašny v Českých Budějovicích mi jedna dáma, která se zabývala výkladem budoucnosti, hádala z ruky budoucnost. A řekla, že ve čtyřicítce se můj život přeruší a já spadnu na jeho úplné dno," říká producent.

 "Ale že za rok, od své jednačtyřicítky, se z toho začnu hrabat, odrazím se ode dna a nakonec se dožiji třiaosmdesáti let. A zatím to vychází," dodává Pomeje. Třináctého prosince slavil jedenačtyřicátiny. "Můj život se náhle začal proměňovat k lepšímu," konstatoval Pomeje.

Kameňák měl úspěch

V ten den také moderoval křest knižní podoby filmových komedií Kameňák 1, 2 a 3. Ty vznikly v jeho produkci a před časem mu přinesly i finanční úspěch. "Na dně se člověk ocitne velmi rychle. Najednou jsem měl samé dluhy a nové peníze nikde na obzoru. Vzpomněl jsem si na tu čarodějnici, která mi všechno předpověděla. Osudu jsem se ale vzepřel a začal jsem hledat řešení," prohlásil Pomeje.

Nová peněženka přináší štěstí

"Ještě jsem se z dluhů nevyhrabal, ale najednou to vypadá slibně. Na své narozeniny jsem začal používat novou peněženku od sestry. A od své Míši, která mě kvůli krachu neopustila, jsem dostal pro příští rok nový kalendář, abych si do něj zapisoval svoje pracovní aktivity. Opravdu se mi náhle objevila řada slibných nabídek, jak pokud jde o herectví, tak o producentskou činnost. Nechci ty projekty prozrazovat, jsem pověrčivý a nerad bych to zakřikl, ale cítím změnu. Dluhy splácím a splatím, protože mám před sebou práci. Prostě jsem se odrazil ode dna," dodal donedávna zdrcený, dnes už zase optimisticky naladěný herec a producent.