"Jako barevná žena jsem na toto ocenění nesmírně pyšná. Znamená to, že některé věci uvnitř společnosti se opravdu mění," uvedla k ocenění Berryová při představení čísla časopisu v New Yorku. V nominaci se celkově ocitla už po sedmé. "Být krásná není vůbec lehké. Stále hlídáte váhu. Jím prakticky jen kuřata, ryby a přírodní rýži. Pravidelně cvičím. Nejdůležitější je ale cítit se dobře psychicky," přidala čtenářkám osvědčenou radu na krásu.  

Kralují herečky a zpěvačky

I na dalších stupních padesátky světových krasavců a krasavic se umístily především hvězdy filmového plátna. V letošním ročníku vysoké příčky obsadily například herečky Nicole Kidmanová, Salma Hayeková, Susan Sarandonová a její dcera Eva Amurriová, Catherine Zeta-Jonesová, Jennifer Anistonová, Queen Latifahová, Julianne Mooreová, Jennifer Lopezová a 16letá dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsenovy. Zastoupeny jsou ale také zpěvačky, mimo jiné Britney Spearsová, Norah Jonesová a Lisa Marie Presleyová.

Do čela mužského žebříčku se dostal herec Ashton Kutcher. Následují jeho kolegové Ben Affleck, George Clooney, Colin Farrell či Leonardo DiCaprio. Nechybí ale i profesionální basketbalista Tony Parker a tanečník flamenga Farruquito. Rekord v účasti mezi elitou dokonalých těl a tváří patří herečce Julii Robertsové, jež se ve výběru People ocitla už po osmé.