"Stojím s plným košíkem frontu v supermarketu a vidím, jak se na mě lidé koukají a začínají se smát," řekl časopisu Hello Firth o odvrácené straně své popularity. "Byl tam jeden chlapík, který vytáhl mobil a já ho slyšel říkat "jo a má tam role toaletního papíru". Co si (lidé) myslí, že asi tak dělám?" dodal herec, který jinak byl ve velmi dobrém rozmaru a pobyt na červeném koberci si prý vyloženě užíval.

Colin Firth sice hrál titulní roli ve Formanově Valmontovi, účinkoval v oscarovém Anglickém pacientovi, zazářil v úspěšné televizní adaptaci Pýchy a předsudku (Pan Darcy je ostatně předobrazem Marca Darcyho z Deníku Bridget Jonesové), ale až role ve filmovém zpracování Deníku Bridget Jonesové mu přinesla celosvětovou popularitu. V internetovém hlasování časopisu Hello dokonce nedávno zvítězil v anketě o nejatraktivnějšího muže.

Minnie Driverová: Matthew Perry je skvělý

Filmovou partnerkou Colina Firtha je ve filmu Hope Springs Minnie Driverová, českým divákům známá především z filmů Guvernantka a Dobrý Will Hunting. Na premiéru ji doprovodil "Chandler z Přátel", kolega Matthew Perry, se kterým vystupuje v londýnském divadle ve hře Sexual Perversity In Chicago (Sexuální perverze v Chicagu).

Minnie Driverové se na premiéře líbilo, ale v duchu byla na zkouškách v divadle. "Premiéra byla skvělá a vypadá to, že se lidem film líbil. Zítra ráno ale půjdu zase do divadla zkoušet, takže budu muset domů," řekla herečka během následné party. "Je to těžká práce, ale líbí se mi a Matthew Perry je fantastický," dodala. Driverová prý na divadelních prknech trpí trémou, komik Perry jí však v tomto směru údajně pomáhá: "Je skvělý herec a je tou nejúžasnější společností. Vím, že na mě dá pozor," prohlásila Minnie Driverová.