Jednatřicetiletá modelka prý hledá při odvykací kůře úlevu a útěchu v psaní básní. Ty pak recituje do telefonu svému příteli Petovi Dohertymu.

"Kate zjistila, že píše-li své myšlenky ve verších, velice ji to uklidňuje," prozradil jeden z modelčiných přátel. "Její rodina a přátelé jsou potěšeni, že se má při léčbě nač soustředit."

List Daily Mirror před časem napsal, že modelka šňupala kokain, a doložil to fotografií. Mossová, které skandál začal ohrožovat kariéru, se v prohlášení omluvila přátelům, rodině a spolupracovníkům a slíbila nápravu. Poté se odešla léčit na kliniku Meadows ve Phoenixu v americkém státě Arizona. Noc v tomto zařízení údajně stojí 4000 dolarů (asi 100 000 korun).

Mossová byla dávána do spojitosti s drogami již dříve. V roce 1998 nastoupila v Londýně na známou kliniku Priory, jež se proslavila léčbou závislosti na drogách a alkoholu. V posledních měsících přitahoval pozornost bulvárních deníků také její vztah se zpěvákem Petem Dohertym, který konzumaci drog otevřeně přiznává.